Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Internetové zpravodajství obce » Volné pobíhání psů je nešvarem i v naší obci

Volné pobíhání psů je nešvarem i v naší obci

16.3.2004, Jiří Marek

Vážení občané,
dovolím si upozornit na rozmáhající se problém, který mnohé občany ve Vojnově Městci obtěžuje a mnohdy také ohrožuje na  zdraví a bezpečnosti chůze dětí a ostatních obyvatel naší obce po chodnících a veřejných prostranstvích.

 Ing. Josef Macek, starosta

Zastupitelstvo obce již 20. března roku 1997 schválilo Obecně závaznou vyhlášku o  čistotě a pořádku v obci. V odstavci Ochrana veřejného prostranství pod bodem c) je zejména zakázáno volné pobíhání psů, drůbeže a jiného zvířectva po veřejných prostranstvích a jeho znečišťování. Za svého psa nejenom, že jste povinni  zaplatit poplatek ze psů, ale dle výše uvedené Obecně závazné vyhlášky je vaší povinností zamezit volný pohyb psa, je vaší povinností zamezit únik vašeho psa z vašeho dvora, případně zahrádky.

Není jistě nic příjemného, než dorážející a štěkající pes na děti a to jak přes plot, nebo přímo pobíhajícím psem mimo váš  dům a vaši zahradu. Ve sdělovacích prostředcích čteme, slyšíme a také vidíme mnoho úrazů způsobených psy. Jistě jste zaznamenali i to nejhorší, co se může stát. Nic takového nechci přivolávat, ale vážení občané, buďte ohleduplní, předvídající a dodržujte si své povinnosti a nezadávejte podněty pro přestupkové řízení.

Ing. Josef Macek, starosta

Publicita

MMR ČR
EU
Elektronický digitální povodňový plán
podpořil Karaj Vysočina
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.