Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Internetové zpravodajství obce » Vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Zlatý erb 2004 proběhne již 8. března

Vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Zlatý erb 2004 proběhne již 8. března

28.2.2004, Jiří Marek

Kraj Vysočina ve spolupráci se Sdružením Zlatý erb vyhlásil krajské kolo již šestého ročníku soutěže Zlatý erb. Jedná se o soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Zlatý erb je organizován plošně v krajských a v navazujícím celostátním kole. Uzávěrka hodnocení krajského kola je (byla) v pátek 27. 2. 2004. Slavnostní vyhlášení a předání cen vítězům proběhne na mimořádném setkání v sídle Krajského úřadu kraje Vysočina v Jihlavě, budova A 3.15, v pondělí 8. 3. 2004 ve 13.30 hodin.

Potřebné pokyny obce nalezly na stránkách soutěže zlatyerb.obce.cz, kde také probíhal sběr ohlášení. Uzávěrka příjmu ohlášení proběhla ve středu 11. 2. 2004 ve 24.00 hodin. Podmínkou úspěchu byly splněné požadavky zákona 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, a Standardu ISVS pro zveřejňování vybraných informací o veřejné správě způsobem umožňujícím dálkový přístup – 012/01.02. Do soutěže byly automaticky zařazeny obce a města se správně vyplněnou adresou WWW stránek v systému pusa www.epusa.cz.

Kraj sestavil vlastní odbornou porotu, která hodnotí ohlášené stránky a elektronické služby měst a obcí Vysočiny v těchto kategoriích:

a) nejlepší webové stránky města – 14 soutěžících

b) nejlepší webové stránky obce – 31 soutěžících

c) nejlepší elektronická služba – 45 soutěžících

Hodnotí se zejména obsahová a výtvarná úroveň domovských stránek, přehledná navigace a přínos pro vybrané skupiny uživatelů. Výhodou jsou také dobré nápady a poskytování nadstandardních informací.

Uzávěrka hodnocení krajského kola je (byla) v pátek 27. 2. 2004. Slavnostní vyhlášení a předání cen vítězům proběhne na mimořádném setkání v sídle Krajského úřadu kraje Vysočina, budova A 3.15, v pondělí 8. 3. 2004 ve 13.30 hodin. Všichni zástupci obcí jsou tímto srdečně zváni. „Na slavnostním vyhlášení budou představeny a oceněny vítězné WWW stránky a aplikace. Vítězové krajského kola pak postupují do kola celostátního. Soutěžící našeho kraje se pravidelně umisťují mezi finalisty a vítězi soutěže Zlatý erb, proto věříme, že nový ročník soutěže a jeho krajské kolo opět potvrdí dobrou práci našich samospráv,“ řekla Martina Rojková z krajského odboru informatiky.

Soutěž Zlatý erb vyhlašují společně Ministerstvo vnitra ČR a Ministerstvo informatiky ČR pod osobní záštitou ministra Stanislava Grosse a ministra Vladimíra Mlynáře a Asociace krajů ČR. Krajská kola soutěže vyhlašují kraje ČR. Soutěž pořádá Sdružení Zlatý erb ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR, portálem Města a obce online a konferencí ISSS. Soutěž je součástí iniciativ v rámci kampaně Měsíc internetu (Sdružení BMI).

R. Burketová
Více informací M. Rojková, 564 602 341, rojkova.m@kr-vysocina.cz

Tiskové zprávy kraje Vysočina ze dne 26.2.2004

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.