Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Internetové zpravodajství obce » Vyhlášení výsledků soutěže Zlatý erb: 28. února

Vyhlášení výsledků soutěže Zlatý erb: 28. února

21.2.2005, Jiří Marek

Kraj Vysočina ve spolupráci se Sdružením Zlatý erb vyhlásil krajské kolo sedmého ročníku soutěže Zlatý erb. „Zlatý erb je soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí, je organizován plošně v krajských a v navazujícím celostátním kole. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb.“ Vysvětlila podstatu soutěže Martina Rojková z Odboru informatiky Krajského úřadu kraje Vysočina.

Potřebné pokyny obce nalezly na stránkách soutěže http://zlatyerb.obce.cz, kde také probíhal sběr ohlášení. Zde se mohly obce přihlašovat až do 31. ledna 2005. Kraj sestavil vlastní odbornou porotu, která bude hodnotit ohlášené stránky a elektronické služby měst a obcí Vysočiny v těchto kategoriích - nejlepší webové stránky města (přihlášeno 10 soutěžících), nejlepší webové stránky obce (přihlášeno 29 soutěžících) a nejlepší elektronická služba (přihlášeno 20 soutěžících).

Hodnotit se bude zejména obsahová a výtvarná úroveň domovských stránek, přehledná navigace a přínos pro vybrané skupiny uživatelů. Výhodou budou také dobré nápady a poskytování nadstandardních informací. Rostoucí důraz bude kladen na zásady bezbariérové přístupnosti webových stránek, které budou letos hodnoceny podle Pravidel pro tvorbu přístupného webu vydaných Ministerstvem informatiky. Další novinkou bude např. specializace porotců na určitou odbornost.

Uzávěrka hodnocení poroty krajského kola proběhne v neděli dne 20.2.2005. Slavnostní vyhlášení a předání cen vítězům proběhne na mimořádném setkání v kongresovém sále na KrÚ v Jihlavě v pondělí dne 28.2.2005 v 13:00 hod. Všichni zástupci obcí jsou tímto srdečně zváni. Na slavnostním vyhlášení budou představeny a oceněny vítězné WWW stránky a aplikace. Vítězové krajského kola pak postupují do kola celostátního.

Kromě odborného hodnocení se mohou všichni občané zapojit do soutěže o cenu veřejnosti, která probíhá až do 23. února 2005 na stránkách pořadatele soutěže http://zlatyerb.obce.cz. Zde mohou občané nominovat a hodnotit stránky těch měst či obcí, o kterých si myslí, že by si ocenění Zlatý erb také zasloužily.

„Soutěžící našeho kraje se pravidelně umisťují mezi finalisty a vítězi soutěže Zlatý erb, proto věříme, že nový ročník soutěže a jeho krajské kolo opět potvrdí dobrou práci našich samospráv,“ zdůraznila Martina Rojková.

Text převzat z webu kraje Vysočina

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.