Vojnův Městec
česky english deutsche

Výtvarná dílna

24.4.2008, Hana Marková

V sobotu 19. dubna jsme se odpoledne sešli v Mateřské škole (tentokrát bez  malých dětí ,neboť nás čekala práce s horkým voskem) na další Výtvarné dílně, která se zabývala voskovou a savovou batikou

Ukázka práce paní Heroldové. Ty naše byly skoro taky tak hezké :-)))

Sešlo se nás 18-mladších i starších, místních i přespolních, ale hlavně zvědavých, co tato , pro většinu z nás neznámá technika, obnáší. Zvědavost brzy vystřídala chuť pustit se do práce, když jsme uviděly krásné ukázky výrobků, které vytvořila  p. Heroldová..Začínali jsme nejistě, ale brzy jsme zjistili, že to není  tak složité, jak to zprvu vypadalo, ale spíš časově náročné .Příjemně strávené odpoledne se protáhlo až do večerních hodin. Jediným drobným nedostatkem byl chvilkový výpadek elektrického proudu. Myslím, že jsme všichni měli radost ze svých výrobků:
 Chtěla bych poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli. Zejména p. Heroldové, která byla ochotná s námi strávit čas a techniku voskové a savové batiky nám ukázala, nakoupila pomůcky a trpělivě radila a pomáhala nám nezkušeným, dále p. Bulové, která to všechno vymyslela a zorganizovala, p. Šimákové za to,že nám  setkání umožnila v Mateřské škole, Obecnímu úřadu ve Vojnově Městci za finanční příspěvek na tuto akci a i p. Vaníčkovi, který nám ochotně přispěchal na pomoc při výpadku elektrického proudu. A dík patří i nám všem zúčastněným (bez nás by to taky nešlo). Už se těšíme na další akci.
Jana Pecinová

....a už se to vaří

....tak takhle nějak by to mělo vypadat..... v zápalu tvořivosti

.... čekání na inspiraci
Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.