Vojnův Městec
česky english deutsche

Výzva

15.1.2005, Jiří Marek

Vážení spoluobčané, několik slov k zajištění údržby a průjezdnosti po místních komunikacích a schůdnosti po chodnících v naší obci.
Obec Vojnův Městec zajišťuje sjednanými službami prohrnování místních komunikací a dále vlastní sněhovou frézou v zimním období je odstraňován sníh z chodníků podél silnice I/37 a po náměstí.

Tyto služby v letošním roce s velkým přídělem sněhu jsou finančně náročné a přesto je nám známo,že
tyto služby OÚ bude zajišťovat. To je na jedné straně, na druhé straně i vlastníkům nemovitostí vznikají určité povinnosti. Dle zákona o pozemních komunikacích vlastník nemovitosti, která sousedí s místní komunikací odpovídá za škody, jejichž příčinou byla závada ve schůdnosti na přilehlém chodníku, například znečištěním, neodklizeným sněhem a případně náledím. Je naší povinností tyto záležitosti nebrat na lehkou váhu a odklidem sněhu, případným posypem pomoc zajistit bezpečnost nás v naší obci.

Dále při této příležitosti prosím občany , Vaše návštěvy o ohleduplnost při parkování, odstavení vozidel a to obzvláště v zimním období. Pro průjezdnost traktoru s radlicí při odhrnování sněhu je nutná dostatečná mezera mezi zaparkovaným vozem a jinou překážkou, domem a podobně. Místní komunikací taktéž musí projíždět obslužná technika pro odvoz komunálního odpadu, možná i někdy může prostor pro průjezd potřebovat zdravotní služba a jiné.

Trvale, nebo delší dobu odstavená vozidla pokud možno zaparkujte mimo místní komunikace, předejdete problémům v zajištění průjezdnosti po místních komunikacích.

Děkujeme za pochopení.

OÚ Vojnův Městec

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.