Vojnův Městec
česky english deutsche

Výzva

15.1.2005, Jiří Marek

Vážení spoluobčané, několik slov k zajištění údržby a průjezdnosti po místních komunikacích a schůdnosti po chodnících v naší obci.
Obec Vojnův Městec zajišťuje sjednanými službami prohrnování místních komunikací a dále vlastní sněhovou frézou v zimním období je odstraňován sníh z chodníků podél silnice I/37 a po náměstí.

Tyto služby v letošním roce s velkým přídělem sněhu jsou finančně náročné a přesto je nám známo,že
tyto služby OÚ bude zajišťovat. To je na jedné straně, na druhé straně i vlastníkům nemovitostí vznikají určité povinnosti. Dle zákona o pozemních komunikacích vlastník nemovitosti, která sousedí s místní komunikací odpovídá za škody, jejichž příčinou byla závada ve schůdnosti na přilehlém chodníku, například znečištěním, neodklizeným sněhem a případně náledím. Je naší povinností tyto záležitosti nebrat na lehkou váhu a odklidem sněhu, případným posypem pomoc zajistit bezpečnost nás v naší obci.

Dále při této příležitosti prosím občany , Vaše návštěvy o ohleduplnost při parkování, odstavení vozidel a to obzvláště v zimním období. Pro průjezdnost traktoru s radlicí při odhrnování sněhu je nutná dostatečná mezera mezi zaparkovaným vozem a jinou překážkou, domem a podobně. Místní komunikací taktéž musí projíždět obslužná technika pro odvoz komunálního odpadu, možná i někdy může prostor pro průjezd potřebovat zdravotní služba a jiné.

Trvale, nebo delší dobu odstavená vozidla pokud možno zaparkujte mimo místní komunikace, předejdete problémům v zajištění průjezdnosti po místních komunikacích.

Děkujeme za pochopení.

OÚ Vojnův Městec

Publicita

MMR ČR
EU
Elektronický digitální povodňový plán
podpořil Karaj Vysočina
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.