Vojnův Městec
česky english deutsche

ZŠ - Na sportovní téma

19.6.2003, Jiří Marek

Odpovědí na otázku – „Který předmět máte nejraději?“ – bude v naší škole určitě tělocvik. Nejen ten povinný, zájemců o docházku do sportovního kroužku bylo letos nejvíce.

V zimě jsme absolvovali plavecký výcvik, díky vstřícnosti Obce Vojnův Městec pro rodiče zcela zdarma. Výhodou pro děti malotřídní školy je účast na plavání po čtyři roky, ve čtvrté třídě pak umí plavat všichni žáci.

Ve sportovním duchu se nesl i Den dětí v ZŠ Krucemburk. Byl to pro děti velký zážitek. U vchodu nás vítal nápis „Vítáme žáky ZŠ Vojnův Městec“, pan ředitel Šikl žáky provedl po škole a pak se rozběhlo slibované soutěžení. Největší množství sladkostí získal za naši školu Libor Machovec z 2.třídy.

Pravidla silničního provozu, řešení testů pro malé řidiče i jízdu na kole jsme si procvičili na Dopravním hřišti ve Žďáru nad Sázavou. Ve školní soutěži „Jízda zručnosti na kole“ mohli ukázat své umění nejlepší cyklisté z prvního až pátého ročníku, byli to A. Křesťanová (1.roč.), P. Pospíchal (2.roč.), M. Chroustová (3. roč.), M. Janáčková (4.roč.) a I. Procházková (5.roč.).

K oblíbeným akcím školy patří cvičení v přírodě spojené s opékáním buřtů, pěší exkurze na bahniska v okolí Radostína spojená s návštěvou krásné zahrady plné bonsají u p.Pospíchala.

Co nás ve sportu ještě čeká? Školní výlet na hrad Pernštejn a do okolí Vírské přehrady, pěší exkurze na Novou Huť a pak už HURÁ na prázdniny.

Mgr. Valerie Rychlíčková, ředitelka ZŠ

Publicita

MMR ČR
EU
Elektronický digitální povodňový plán
podpořil Karaj Vysočina
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.