Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Děti se učí v "nové škole"

Děti se učí v "nové škole"

2.12.2004, Jiří Marek

Vojnův Městec. První část rekonstrukce základní školy skončila.
Celkem stála šest milionů tři sta tisíc korun. Z drtivé většiny ji zaplatil stát. „Dotaci ze státního rozpočtu obec podpořila částkou tří set třiceti tisíc korun,“ řekl starosta Josef Macek.

Kolaudace vojnoměstecké školy po její rozsáhlé rekonstrukci se zúčastnil také patron akce poslanec Karel Černý (uprostřed). V doprovodu starosty Josefa Macka (vpravo) si prohlédl provedené stavební úpravy objektu.

Rozsáhlá oprava objektu spočívala v odvlhčení obvodového zdiva podříznutím a vložením izolace, zateplení celé budovy včetně řešení vnějšího obložení stěn a výměně oken a dveří. V rámci rekonstrukce byl upraven také hlavní vchod do školy.

„Vnitřní práce se týkaly zejména výměny podlahy v tělocvičně. Stavebními úpravami dále v přízemí vznikla prostorná třída pro školní družinu, šatna a místnost pro odkládání cvičebního nářadí u tělocvičny,“ připomenul Luboš Petříček, který při akci vykonával stavební dozor.

Úpravy školského zařízení ale zdaleka neskončily. „Čeká nás druhá část rekonstrukce. Ta bude spočívat v dostavění sociálních zařízení u tělocvičny a kabinetu,“ podotkl šéf vojnoměstecké radnice. Na tyto práce bude místní samospráva hledat prostředky v rozpočtu obce na příští rok.

Do základní školy ve Vojnově Městci dochází třicet tři žáků. „Vyučujeme ve dvou třídách. Dvacet dva dětí se také přihlásilo k docházce do nově zřízené školní družiny,“ informovala ředitelka zařízení Valerie Rychlíčková s tím, že o jeho chod se starají čtyři pedagogické pracovnice a školnice. Zřizovatelem školy je obec.

Deník Vysočina

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.