Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Napsali o nás - Deník

Napsali o nás - Deník

24.2.2015, Veronika Janáčková

Semafory nutí řidiče brzdit


Semafory nutí řidiče brzdit

 

Vojnův Městec –Vojnův Městec má od minulého týdne dva nové zpomalovací semafory. Jeden byl umístěn ve směru od Krucemburku u mateřské školy a druhý u silnice ve směru od Žďáru nad Sázavou. „Jeden ze semaforů zpomaluje auta přijíždějící od Žďáru. Řeší tak dopravní situaci na náměstí, kde máme základní školu, další je u školky," řekl starosta městyse Karel Malivánek. Rodiče dětí, které navštěvují školu i školku, tak mohou být klidnější. „Rodiče instalaci semaforu uvítali s nadšením. Já osobně jsem taky spokojená, protože skoro nikdo tudy nejezdí podle předpisů. Díky semaforu řidiči přibrzdí," pochválila semafory ředitelka mateřské školy Jana Losenická Ondráčková. Kromě dopravy však semafor řeší i další problémy. „Semafory jsou vybaveny kamerou se čtrnáctidenním záznamem. K němu má přístup policie, která tak mimo dopravu může kontrolovat také jiné kriminální přestupky, jako jsou krádeže a podobné," vysvětlil starosta. „Nedávno došlo ke krádeži svodů na novostavbách, od teď budeme moct pachatele podobných přestupků vypátrat," dodal Malivánek.
Městys dostal na semafory dotace od Kraje Vysočina ve výši 250000,- Kč. Dalších 250 tisíc korun doplatila obec. Investice se podle starosty rozhodně vyplatila. „Zatím se setkáváme s pozitivními ohlasy. Doprava se rozhodně zklidnila a například i ti, co jezdí pře obec devadesátkou, musí teď zabrzdit," popsal Malivánek.

 

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.