Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Nová zastávka v Městci pomůže zpomalit auta

Nová zastávka v Městci pomůže zpomalit auta

30.9.2005, Jiří Marek

Vojnův Městec - Na zhruba milion dvě stě tisíc korun přijde vybudování autobusové zastávky na kraji Vojnova Městce při výjezdu ke Ždáru nad Sázavou. Akce spolyká nemalé peníze, zato přinese podle slov starosty Josefa Macka obyvatelům větší bezpečí.

„Stavba zastávky je spojena s budováním odstavných pruhů, bude nutné rozšířit silnici a vykoupit k tomu pozemky. Udělá se tam i přístupový chodník, osvětlený přechod a dělicí pruh. Ten také hodně pomůže. Omezí totiž rychlost aut při vjezdu do obce,“ vysvětlil starosta. Že to není bezdůvodný argument, svědčí i měření rychlosti v obci. Auta vjíždějí do Vojnova Městce tak rychle, že mnohdy bývá problém silnici přejít.

„Rekordní rychlost byla sto osmdesát kilometrů v hodině; podařilo se ji naměřit jen dvě stě metrů od cedule s označením obce,“ dodal Macek.

Stavební akci plánuje obec na příští rok. Peníze by ráda sehnala i od státu. „Budeme žádat Státní fond dopravní infrastruktury. Je to silnice první třídy, takže by nám mohl pomoci,“ míní starosta.

Přístřešek má být montovaný, s tvrzeným sklem, aby vydržel případné útoky vandalů a bylo do něj také vidět. Bude jen na jedné straně silnice, odstavné pruhy po obou.

Zastávka bude sloužit i nově budované lokalitě rodinných domků. V té je místo pro šestadvacet domů, další navazující pozemek pro deset až dvanáct domků začíná obec připravovat.

MfDnes, www.mfdnes.cz 16.09.2005 - (pm) - Vysočina, str. 03

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.