Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Občané shromažďují peníze na střechu kostela

Občané shromažďují peníze na střechu kostela

20.10.2004, Jiří Marek

Vojnův Městec. Osm tisíc korun vybrali starosta a zástupci farní obce ze tří kasiček umístěných v kostele a dvou obchodech. „Peníze jsem nechal uložit v bance na speciální konto. To obec nechala zřídit při vyhlášení veřejné sbírky na opravu střechy místního kostela svatého Ondřeje,“ připomněl starosta Josef Macek. Při prvním vyprázdnění kasiček na jaře vysypali Vojnoměstečtí ze zapečetěných schránek šest a půl tisíce korun.

„Hlavním cílem opravy střechy římskokatolického kostela sv. Ondřeje je výměna staré plechové krytiny za měděnou a výměna některých nahnilých krovů. Do chrámu již zatéká a voda poškozuje stěny a stropy nejstaršího a památkově chráněného objektu v obci,“ upozornil starosta. Oprava si vyžádá více jak jeden milion dvě stě tisíc korun.

„Farnost však tolik peněz nemá. Proto místní farníci požádali o pomoc obec. Z obecního rozpočtu zastupitelé letos uvolnili na kostel sto dvacet tisíc korun a dále vyhlásili veřejnou sbírku,“ řekl Macek. Ta začala 1. listopadu minulého roku. Dárci mohou zasílat peníze také na číslo speciálního bankovního účtu 187074244/0300. V obou vojnoměsteckých obchodech jsou umístěny sbírkové pokladničky, třetí je umístěna přímo v kostele. Sbírka může podle zákona pokračovat až po dobu tří let.

Deník Vysočina

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.