Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Okolo Velkého Dářka se prohánějí běžkaři

Okolo Velkého Dářka se prohánějí běžkaři

26.1.2005, Jiří Marek

Žďársko. Strojově upravené běžecké trasy spojily obce ležící u největšího rybníka Vysočiny. Pro sdružení obcí Subregion Velké Dářko je na sněžném skútru projíždí legenda českého lyžování, Jan Blažíček z Polničky.

„Trasy jsou určené především pro rekreační běžkaře. Spojují hospůdky a restaurace v obcích našeho sdružení,“ řekl starosta Vojnova Městce Josef Macek. „Projížděny jsou podle potřeby. Tedy i denně, pokud je dostatek sněhu,“ podotkl šéf jedné z osmi obcí subregionu.

První ze čtyř základních lyžařských tras začíná v Polničce. „Tažena je kolem Velkého Dářka do Radostína a odtud přes Hlubokou, Staré Ransko do Ždírce nad Doubravou. Měří zhruba čtrnáct kilometrů,“ vyjmenoval Macek. Druhá běžecká stopa vede z Račína do Škrdlovic, Světnova a dále do Skleného. Její délka se pohybuje kolem patnácti kilometrů. „Na tyto základní linky jsme nezapomněli napojit i další obce sdružení. Třetí trať překlenuje čtyřkilometrovou vzdálenost mezi Vojnovým Městcem a Radostínem. Čtvrtá se pak táhne z Radostína přes Skalku do Karlova a odtud k turistickému rozcestníku na hrázi Velkého Dářka,“ informoval Macek.

Jednotlivé lyžařské stopy se dají vzájemně kombinovat. „Navrženy byly tak, aby se lidé mohli napojit na další udržované trasy. Konkrétně z Polničky do Žďáru nad Sázavou a ze Skleného do Nového Města na Moravě,“ připomenul šéf vojnoměstecké radnice.


Deník Vysočina, čtvrtek 27. ledna 2005

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.