Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Radnice opět nabídne levné parcely

Radnice opět nabídne levné parcely

25.1.2005, Jiří Marek

Vojnův Městec. Prvních dvacet šest zasíťovaných stavebních parcel prodala obec za cenu sedmdesáti korun za metr čtvereční. Do konce letošního roku chce radnice nabídnout stavebníkům dalších dvanáct levných pozemků.

„Druhá etapa výstavby rodinných domků v lokalitě vsi pod bývalým písníkem je v současné době ve stadiu studie. Jisté ale je, že opět budeme chtít především přilákat do obce nové lidi nebo připravit místním zájemcům zajímavé podmínky pro postavení nemovitosti právě ve Vojnově Městci,“ řekl starosta Josef Macek. „Cena za zainvestované pozemky by se měla pohybovat kolem stokoruny za metr čtvereční,“ dodal Macek s tím, že o její konečné výši rozhodne patnáctičlenný zastupitelský sbor.

Velikost nových parcel se pohybuje v průměru kolem jednoho tisíce metrů čtverečních. „Nabídneme je k prodeji v druhém pololetí. Stavebníci ale musejí počítat s tím, že přivaděče vody, plynu, elektřiny a cesty v uvedené části lokality do konce tohoto roku nebudou položeny,“ upozornil Macek. „Nejprve totiž musíme letos dokončit výstavbu cest u prvních dvaceti šesti prodaných pozemků, které již jsou zasíťované,“ podotkl starosta.

Prodávat stavební parcely pod cenou se podle Josefa Macka obci vyplatí. „Z dlouhodobého hlediska určitě. Každý trvale žijící obyvatel přinese ročně do rozpočtu obce, přerozdělením peněz ze státního rozpočtu, několik tisíc korun,“ nechal se slyšet starosta.
Ceny stavebních ploch s kompletními inženýrskými sítěmi se v regionu pohybují zhruba od pěti do sedmi set korun. Obec Polnička například nabízí k prodeji stavební parcely v nové lokalitě Za humny, pro sedmnáct rodinných domů o výměře od devíti set do čtrnácti set padesáti metrů čtverečních, za šest set třicet korun.

Vojnoměstečtí připravují k prodeji dalších dvanáct levných stavebních parcel. Cena zasíťovaných pozemků se má pohybovat kolem sta korun za metr čtvereční.

Deník Vysočina, sobota 15. ledna 2005

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.