Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Napsali o nás » SMS zprávy obecní rozhlasy nevytlačily

SMS zprávy obecní rozhlasy nevytlačily

5.9.2003, Jiří Marek

Žďársko. Krátké textové zprávy zasílané prostřednictvím internetu klasické obecní rozhlasy nenahradily. Shodli se na tom oslovení starostové obcí okresu.

O současné situaci přitom hodně vypovídá dění ve dvou obcích. Velká Losenice se snaží zasílání zpráv udržet, Vojnův Městec od této služby občanům, po omezujících krocích mobilních operátorů, odstoupil.

„Lidé stále mají zájem o zasílání informací ve formě krátkých textových zpráv na mobilní telefony. Bohužel však Eurotel poskytuje pouze padesát znaků na zprávu zaslanou prostřednictvím internetu zdarma, přičemž ostatní znaky tvoří reklama. Navíc si lidé stěžují u tohoto operátora na technické problémy. Zprávy nepřicházejí celé, dokonce ale také vůbec ne,“ postěžoval si starosta Velké Losenice Miloslav Černý.

T-Mobile přijaté zprávy z internetu zpoplatnil třemi korunami. Ze tří tuzemských mobilních operátorů nepřistoupil k omezení služby zasílání SMS zpráv z internetu zdarma pouze Oskar. Placené služby operátorů, kdy by obce platily za každou jednu odeslanou zprávu, nejsou pro obecní rozpočty přijatelné.

„Domácnosti, které měly na obecním úřadě zaregistrováno více čísel T-Mobilu si ponechaly pouze jedno, aby zbytečně neplatily. Proto také došlo ke snížení celkového počtu zaregistrovaných odběratelů zpráv,“ uvedl Miloslav Černý. Ve Velké Losenici dostává na svůj mobil zprávy z radnice sto devadesát lidí.

„Od zasílání zpráv po omezujících opatřeních mobilních operátorů obec upustila. Sedmdesáti zaregistrovaným odběratelům a samozřejmě všem ostatním obyvatelům obce nabízíme zasílání zpráv pouze elektronickou poštou,“ přiznal starosta Vojnova Městce Josef Macek. V obci s více jak sedmi sty obyvateli rekonstruovala specializovaná firma v těchto dnech obecní rozhlas.

„Po obci je rozmístěno dvanáct hlásných bodů, které by měly zajistit dobrou slyšitelnost pro drtivou většinu lidí. Navíc obecní rozhlas je přenášen bezdrátově a občané si tak mohou v případě zájmu pořídit do svého domu soukromý samostatný přijímač,“ vysvětlil starosta. Nový obecní rozhlas zprovozní ve Vojnově Městci v první týdnu v září.

Týdeník Vysočina, 4. září 2003

Publicita

MMR ČR
EU
Elektronický digitální povodňový plán
podpořil Karaj Vysočina
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

webkamera Vojnův Městec

Počasí

aktuální teplota
14.1°C - 3:00:02 - 22.9.2020

Novinky e-mailem