Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Sníh ruinuje obecní rozpočty

Sníh ruinuje obecní rozpočty

26.1.2004, Jiří Marek

Žďársko. Desetitisíce korun již stála obce dosavadní zimní údržba místních komunikací. Sníh v letošní zimě padá častěji a v množství větším, než by si představitelé obcí přáli.

„Lidé nadávají. Všude se nám nedaří stoprocentně zajistit odklízení sněhu,“ přiznal starosta Strážku Jaroslav Tulis. „Máme sedm místních částí. Více jak třicet kilometrů cest. Kde na to ale máme brát peníze?“ ptá se starosta. Každé vyjetí techniky odčerpá z rozpočtu obce doslova tisíce korun.

„Jedno prohrnování sněhu z obecních cest nás stojí dva a půl tisíce korun,“ povzdechl si starosta Vojnova Městce Josef Macek. „V loňské mírné zimě obec z rozpočtu vydala na zimní údržbu dvacet tisíc korun. Letos jsme tuto částku již překročili. A to ještě pořád máme značnou část zimy před sebou,“ dodal starosta.

Vojnův Městec udržuje kolem tří kilometrů místních komunikací. Pro zlepšení údržby chodníku navíc obec v závěru minulého roku koupila sněžnou frézu.

„V některých užších místech již teď má traktor s pluhem problémy vůbec projet. Sníh se hromadí a není ho kam dávat,“ podotkl Josef Macek.

„Na cestách se už také objevují výtluky. A to jsou další peníze, které nám zima pumpuje z obecní kasy,“ upozornil na zimou nekončící starosti s obecními komunikacemi Jaroslav Tulis.

Meteorologové odmítají spekulovat o dalším charakteru letošní zimy. Předpovědi počasí s nadpoloviční pravděpodobností úspěšnosti stále umožňují současné poznatky vědy pouze  několik málo dní dopředu.

Deník Vysočina, 23. ledna 2004

Publicita

MMR ČR
EU
Elektronický digitální povodňový plán
podpořil Karaj Vysočina
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.