Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Stezku osvětlily pouliční lampy

Stezku osvětlily pouliční lampy

27.8.2004, Jiří Marek

Vojnův Městec. Frekventovaná cyklostezka mezi obcí a Krucemburkem je bezpečná i v noci. Kilometr a půl dlouhý úsek byl opatřen pouličními svítidly.Stavba osvětlení cyklostezky mezi Vojnovým Městcem a Krucemburkem byla zkolaudována. Radost nad dokončením projektu neskrývali zástupci obcí František Hoke, Josef Macek a stavební dozor vykonávající Luboš Petříček.

„Lampy na stezce se rozsvěcují každý den po setmění. Do jedenácti hodin svítí všechny, od jedenácti v úsporném režimu až přibližně do pěti hodin ráno každá třetí lampa,“ sdělil starosta Vojnova Městce Josef Macek. „V délce jednoho tisíce čtyř set metrů jsme rozmístili dvacet sedm svítidel. Rozestupy mezi jednotlivými sloupy jsou zhruba padesátimetrové,“ doplnil starostu Josef Vaníček z firmy, která realizovala výstavbu osvětlení.

Cyklostezku spojující obce Vojnův Městec, Krucemburk a Ždírec nad Doubravou často využívají lidé k ranním a večerním cestám na kolech za prací. „Bezpečnost na stezce v nočních hodinách se teď stoprocentně zlepšila. Cesta mezi Vojnovým Městcem a Krucemburkem vede z velké části lesem. Dříve byl průjezd či průchod tímto úsekem po setmění nebezpečný,“ připomněl Luboš Petříček, který při akci vykonával stavební dozor.

Jinou alternativou pro chodce a cyklisty je k cestování mezi obcemi možnost využít silnice první třídy číslo 37. „Ta je však v daném úseku úzká a stále přeplněná auty. Vede tudy hlavní tah na Prahu,“ poznamenal Macek.

Výstavba osvětlení u cyklostezky spojující Vojnův Městec s Krucemburkem a Ždírcem nad Doubravou stála tři čtvrtě milionu korun. Padesátiprocentním podílem přispěl na finanční zajištění stavby kraj z Fondu Vysočina.

Na vybudování osvětlení spolupracovali všechny tři obce. „Ždírec s Krucemburkem leží v havlíčkobrodském okrese, Městec ve žďárském, ale všichni patříme do kraje Vysočina a jsme bezprostřední sousedé. Práce tří obcí při řešení společných záměrů nám nebyla cizí a počítáme s ní i do budoucna,“ zhodnotil místostarosta Krucemburku František Hoke.

Stavba osvětlení cyklostezky mezi Vojnovým Městcem a Krucemburkem byla zkolaudována. Radost nad dokončením projektu neskrývali zástupci obcí František Hoke, Josef Macek a stavební dozor vykonávající Luboš Petříček.

Zdroj: Deník Vysočina, sobota 21. srpna

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.