Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Zastávka zpomalila auta

Zastávka zpomalila auta

22.11.2006, Jiří Marek

 
Nová autobusová zastávka u zemědělského družstva má i osvětlený přechod pro chodce se středovým ostrůvkem.

Vojnův Městec - Bezpečněji se teď dostanou k autobusovým spojům obyvatelé Vojnova Městce. Obec za milion a půl korun nechal na zastávce v zemědělského družstva postavit chodníky a osvětlený přechod pro chodce se středovým ostrůvkem v silnici. „Ten navíc zpomalí rychlá auta přijíždějící od Žďáru nad Sázavou,“ řekl starosta Josef Macek.

Ve Vojnově Městci padl okresní rychlostní rekord. „Policisté u sokolovny jednomu z řidičů naměřili sto padesát osm kilometrů,“ dodal starosta.

Před nepřízní počasí chrání nově lidi i montovaná budka. „Vše nás přišlo na jeden a půl milionu korun. Zhruba polovinu nákladů jsme měli uhrazeno ze státního fondu dopravní infrastruktury,“ uvedl Macek.

Stavební práce na zastávce skončily. „Úpravy na frekventované silnici první třídy ocení obyvatelé horního konce a také z nové zástavy v obci. Právě oni to budou mít k autobusovým spojům blíž, než kdyby chodili jako dosud na náměstí,“ podotkl starosta.Nová zastávka u zemědělského družstva ve Vojnově Městci je dokončena.

Deník, 22.11.2006

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.