Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Úřední deska » Organizační změna u HZS kraje Vysočina

Organizační změna u HZS kraje Vysočina

22.11.2004, Helena Vaníčková

Přenesená působnost územního operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru ve Žďáře nad Sázavou na krajské HZS kraje Vysočina v Jihlavě.

Organizační změna u HZS kraje Vysočina
Informace pro občany

Od 1. prosince 2004 od 7.00 hod dochází k přenesení působnosti územního operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru (dále jen OPIS HZS) ve Žďáře nad Sázavou na krajské OPIS HZS kraje Vysočina v Jihlavě. Tato organizační změna se prakticky nedotkne občana, protože při ohlášení události na tísňovou linku 150 nebo 112, jak z pebvné linky tak z mobilních telefonů, se dovolá na krajské OPIS HZS kraje Vysočina, které zajistí vyslání jednotek PO, popřípadě jiných složek integrovaného záchranného systému k události, vyrozumění krizových štábů včetně zabezpečení vyrozumění a varování obyvatelstva na území okresu, apod. Je však třeba si uvědomit, že při hlášení na jakoukoliv tísňovou linku musíme přesně specifikovat, kde se událost nachází ( okres, obec, místní část, silnice) , o jakou událost jde (požár, dopravní nehoda, záplava), její rozsah (velikost zasaženého objektu, počet zraněných, popřípadě zaklíněných osob), jaká pomoc je potřeba, kdo a z jakého telefonního čísla událost hlásí.

Kromě příjmu tísňových volání bude krajské OPIS na telefonních číslech 567 584 401 – 406
přijímat hlášení o pálení odpadu nebo vypuštění zdroje po

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.