Vojnův Městec
česky english deutsche
Úvodní stránka » Úřad městysu » Úřední deska » Ukončení provozu pokladen pro výběr hotovostních plateb daní a poplatků

Ukončení provozu pokladen pro výběr hotovostních plateb daní a poplatků

13.8.2015, Veronika Janáčková

V Kraji Vysočina bude k 1. 9. 2015 ukončen provoz pokladen

FINANČNÍ ÚŘAD PRO KRAJ VYSOČINA

Tolstého 2, 586 01 Jihlava 

 

Tisková zpráva

 

Ukončení porovozu pokladen pro výběr hotovostních plateb  daní a poplatků

 

Jedním z kroků k optimalizaci fungování Finanční správy je ukončení provozu pokladen pro výběr hotovostních plateb daní a poplatků na 103 „neokresních" územních pracovištích finančních úřadů (ÚP) a to již od 1. září 2015. Důvodem je zejména skutečnost, že náklady na jednu transakci na pokladně územního pracoviště finančního úřadu představují částku ve výši 42,50 korun, přičemž například Česká pošta s.p. nabízí obdobnou službu v komerčním režimu za 29 korun. Navíc v případě zachování pokladen by musela Finanční správa investovat značné prostředky do bezpečnosti pokladen, což by s ohledem na tento záměr nebylo hospodárné.

V Kraji Vysočina bude k 1. 9. 2015 ukončen provoz pokladen na níže uvedených územních pracovištích:

ÚP v Bystřici nad Pernštejnem
ÚP v Humpolci
ÚP v Chotěboři
ÚP v Ledči nad Sázavou
ÚP v Moravských Budějovicích
ÚP v Náměšti nad Oslavou
ÚP v Pacově
ÚP v Telči

Možnost zaplatit platbu daní a poplatků v hotovosti zůstává nadále zachována prostřednictvím pokladen na těchto územních pracovištích:

ÚP v Havlíčkově Brodě
ÚP v Jihlavě
ÚP v Pelhřimově
ÚP v Třebíči
ÚP ve Velkém Meziříčí
ÚP ve Žďáru nad Sázavou

Stále trvá možnost daňovou povinnost uhradit bezhotovostním převodem z účtu, případně prostřednictvím poštovní poukázky typu „A".


Jako alternativu nejčastějšího hotovostního placení – úhrady daně z nemovitých věcí občany - nabízí Finanční správa od ledna příštího roku možnost placení této daně prostřednictvím Soustředěné inkasní platby obyvatelstva (SIPO). K této formě placení je možno se přihlásit u místně a věcně příslušného finančního úřadu nejpozději do 31. ledna zdaňovacího období, od kterého má být daň prostřednictvím SIPO placena.
Pro nejbližší období placení daně z příjmů a daně z nemovitých věcí připravuje Finanční správa pro občany i další alternativu pro platby v hotovosti, jakou byla v minulosti například tzv. „daňová složenka", která umožňovala platit daně bezplatně na přepážkách České pošty s.p.
Finanční správa upřednostňuje u všech finančních převodů bezhotovostní formy placení, občanům jsou však i nadále nabízeny možnosti placení hotovostí.
Další informace naleznete na webu Finanční správy: www.financnisprava.cz.

 

Publicita

MMR ČR
hasičské auto
Národní Sportovní Agentura
podpořil Kraj Vysočina
Elektronický digitální povodňový plán
Sdružení obcí Vysočiny

Webkamera

Počasí

aktuální teplota
-

Novinky e-mailem

Tyto webové stránky využívají soubory cookies pro vylepšení funkcí webových stránek, analýze využívání webových stránek a cílení na návštěvníky stránek.